Ņemam augsnes paraugus augsnes skābuma, organisko vielu un augu barības elementu (P2O5, K2O, Mg, Ca un mikroelementu) satura noteikšanai.
SVARĪGI! Vienu mēnesi pirms paraugu ņemšanas lauks nedrīkst būt mēslots ar fosforu un kāliju saturošiem mēslošanas līdzekļiem, jo tas var ietekmēt augsnes analīžu rezultātus! Vismaz pusgadu pirms paraugu ņemšanas lauks nedrīkst būt kaļķots vai mēslots ar organiskajiem mēslošanas līdzekļiem!
Pēc pieteikuma saņemšanas lauki tiek sadalīti paraugu ņemšanas nogabalos, ņemot vērā datus par augsnes tipu un granulometrisko sastāvu, jo šie ir galvenie parametri, kas būtiski ietekmē augu barības elementu saturu augsnē. Tiek ņemti vērā arī dati par lauka reljefu un informācija no ortofotokartēm.
Jo viendabīgāka augsne, jo lielākos nogabalos var sadalīt lauku. Maksimālā nogabala platība ir 6 ha. Nogabalu platība un robežas tiek saskaņotas ar klientu.
Augsne tiek ņemta ar rokas zondi līdz 20 cm dziļumam, pārvietojoties pa nogabala garāko diagonāli un izdarot 15–20 zondējumus, no kuriem tiek veidots viens paraugs.
Augsnes paraugus var ņemt jebkurā laikā, kad augsne nav sasalusi vai pārmitra, tomēr vispiemērotākais laiks ir pavasaris un rudens. Vēlams ņemt paraugus tajā pašā laikā, kad tas attiecīgajā laukā darīts iepriekš.
Augsnes analīzes
Analīžu rezultātu sagatavošana
Augsnes paraugu ņemšana
Augsnes paraugi tiek nogādāti augsnes analīžu veikšanai Valsts augu aizsardzības dienesta laboratorijā.
Iespējams analizēt šādus augsnes agroķīmiskos rādītājus: pH, organisko vielu saturs, augiem izmantojamā P2O5, K2O, Mg, Ca, S-SO4, B, Zn, Mn, Cu, Fe, Na saturs.
Analīžu rezultātu sagatavošana
Analīžu rezultātu sagatavošana
Analīžu rezultātu sagatavošana
Analīžu rezultātus nosūtām klientam mēneša laikā pēc paraugu paņemšanas. Augsnes analīžu rezultāti atspoguļo šādu informāciju.
Katra nogabala augsnes pH, organisko vielu, barības elementu (P2O5, K2O un, ja nepieciešams, citu elementu) saturs un nodrošinājuma līmeņa izvērtējums (laboratorijas izsniegtajā testēšanas pārskatā atspoguļoto rādītāju interpretācija).
Ieteicamā kaļķošanas deva katram nogabalam vēlamā augsnes pH nodrošināšanai.
Kartes, kurās attēloti augsnes paraugu ņemšanas nogabali un tiem atbilstīgie analīžu rezultāti.
Saskaņojot ar klientu, augsnes analīžu rezultāti tiek ievadīti Lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) pārvaldības sistēmā.
We use cookies to analyze website traffic and optimize your website experience. By accepting our use of cookies, your data will be aggregated with all other user data.